Екоинициатива почистване на морското дъно около остров Св. Анастасия

Здравейте, Приятели!
Управата на остров Св. Анастасия традиционно ни кани да почистим морското дъно.
Водолази, вземайте лопатки, метли и да се гмуркаме в дълбокото.
Както традицията повелява, ще има миди на тенекия и наливна бира.
Моля предварително да се запишете на посочените телефони, защото местата на кораба са ограничени.
Място: Морска гара или магазия 1/ Остров Св. Анастасия
Дата: 20.06.2020
Час: 7:30 трябва да сме на моркса гара, за да имаме време да натоварим оборудването, корабът тръгва в 8:00
Връщане към Бургас – около 12:00
Лица за записване:
Стоян Димитров -0898 515 577
Диян Георгиев – 0888 40 31 45
Който желае в събота до 18:00 може да остави необходимото оборудване в магазин Синхрон. Ще има осигурен бус, който може да го транспортира до морска гара.

Наредба за Републиканско състезание по подводни спортове „Златният делфин” 2021

БЪЛГАРСКА НАЦИОНАЛНА АСОЦИАЦИЯ ПО ПОДВОДНА ДЕЙНОСТ
МОРСКИ КЛУБ „ПРИЯТЕЛИ НА МОРЕТО” – БУРГАС

Наредба за Републиканско състезание по подводни спортове „Златният делфин” 2021

Състезанието ще се проведе в гр. Бургас на плувен комплекс „ФЛОРА“ на 12 и 13.06.2021
г.. Съдийството е поверено на съдии от БНАПД, с главен съдия – Чавдар Кумчев
– до участие се допускат състезатели от учебни водолазни центрове, водолазни и плувни
клубове, професионални водолази, а също и отделни индивидуални участници.
– дисциплините ще се проведат съгласно правилника на CMAS при следната програма:

І. ВЪЗРАСТОВИ ГРУПИ
А – момичета и момчета, родени 2010г. и по малки
В – момичета и момчета, родени 2008-2009 г.
С – момичета и момчета, родени 2005-2006-2007г.
D – жени и мъже, родени 2004 и по-големи/open/

І. СЪСТЕЗАТЕЛНА ПРОГРАМА
12 ЮНИ
1. 11.00 – Техническа конференция – представяне на документи от водача или
състезателя
2. 12.00 – Откриване на Първенството
3. 12.15 – 17.00 ч.
200 м. плуване с плавници по повърхността – D възр.група жени/мъже
200 м. плуване с плавници по повърхността – С възр.група девойки/юноши
200 м. плуване с плавници по повърхността – A + В възр.група момичета/момчета
100 м. плуване с апарат под вода – D възр.група жени/мъже – OPEN
25 м. апнея – A + В възр.група момичета/момчета
50 м. апнея – С възр.група девойки/юноши
50 м. апнея – D възр.група жени/мъже – OPEN
/Състезателите ползват плавници– моно или стерео по избор/
4. Класирането е по възрасти, КОМПЛЕКСНО /сбора от точки/ от двете дисциплини и
отборно.Състезателите, участващи в OPEN възрастова група и плували 50 м апнея във
възрастовата си група, се класират с постижението си от това плуване.
5. Точки, които се начисляват, според заеманото място: І място – 10т., ІІ място – 8т., ІІІ
място –6т., ІV място – 5т., Vмясто – 4т., VІ място – 3т., VІІ място – 2т., VІІІ място– 1т.
6. Класиралите се на първите три места по възрасти получават грамоти и медали.
7. Класиране: 50 м „Апнея” – мъже и жени над 16 години /плавници – моно или стерео/
200 м. „Плуване с плавници по повърхността”– мъже и жени над 16 години /плавници –
моно или стерео/ и 100 м. плуване с апарат под вода – за „Купата на Емил Попов” –
комплексно.

13 ЮНИ
8. 9:00
100 м. с препятствия –дайвинг – D /за сертифицирани водолази/
/плавници –стерео, промишлен, или свободен образец съгласно КМАС/
9. 10:30
300 м. комбинирано –дайвинг – D /за сертифицирани водолази/
/плавници –стерео, промишлен, или свободен образец съгласно КМАС/
В дайвинг дисиплините участниците използват водолазни апарати 10 – 12 л., заредени
на 200 атм., водолазни жилетки, плавници и маски, базови комплекти – промишлен
образец.
В дисциплините – 100 м. плуване с апарат под вода, дайвинг с препятствия – 100 м. и
300 м. дайвинг комбинирано се допускат само правоспособни водолази, доказващи го
със съответния водолазен сертификат.
Всички състезатели подписват декларация за здравословното си състояние.
Транспортът, храната и нощувките са за сметка научастниците.
Наградите са осигурени от Генералния спонсор на състезанието.
Организаторите осигуряват екипировката, включваща – водолазни апарати и
регулатори, водолазни жилетки, баластни колани с тежести . Зареждането на
водолазните апарати се осигурява от организаторите.
Заявки за участие се приемат до 08.06.2021 г. на адрес: seafriends.burgas@gmail.com
Държавното първенство се провежда с Генерален спонсор фирма „СИНХРОН” ООД
официален представител на BEUCHAT и SEAC SUB за България.

СЪДИИ:
1. Гл. Съдия – Чавдар Кумчев ;
2. Информатор – Д-р Никола Шопов
3. Гл. секратар: изготвяне ная стартов лист, класиране – точки – Райна Иванова
4. Секретариат: стартов лист, протоколи, размножаване , поставяне на инф табло ;
5. Стартер –
6. Помощник стартер- извеждане и проверка на състезателите по коридори
7. Старши времеизмервач –
8. Времеизмервачи;
9. Подводни съдии за неделя – 3 човека;
10. Съдия по пристигане
11. Съдия по обръщане
12. Медицинско осигуряване – Д-р Никола Шопов