ОРГАНИЗАТОРИ:
БЪЛГАРСКА  НАЦИОНАЛНА  АСОЦИАЦИЯ  ПО  ПОДВОДНА  ДЕЙНОСТ
МОРСКИ  КЛУБ  „ПРИЯТЕЛИ  НА  МОРЕТО” – ВАРНА

МЯСТО НА ПРОВЕЖДАНЕ:
гр.Варна, Общински плувен комплекс „Приморски“ / басейн „Ю.Русев“ , 50 метров басейн, 10 коридора, температура на водата 27 С

ИЗМЕРВАНЕ: Ръчно     

ВЪЗРАСТОВИ ГРУПИ

А – момичета и момчета, родени 2010 и 2011 година
В – момичета и момчета, родени 2008 и 2009 година
С – девойки и юноши младша възраст, родени 2006 и 2007 година
D – девойки и юноши старша възраст, родени 2003-2005 одина
Е – жени и мъже, родени 2002 година и по-големи /OPEN/

ПРОГРАМА НА ПЪРВЕНСТВОТО

26.09.2020 г.  – събота

Техническа конференция – 8:30 ч. , на басейн „Ю.Русев“

Откриване – 9:30 ч.

Преди обяд – начало 10:00 ч.

  • 50м плуване с плавници по повърхността – м/ж – А и В
  • 50м апнея   – м/ж – С и D
  • Награждаване
  • 200м плуване с плавници по повърхността- м/ж – А и В
  • Награждаване
  • 25м апнея   – м/ж – А и В
  • Награждаване

 След обяд – начало14:00 ч.

  • 100м плуване с апарат под вода – OPEN /разрешена минимална възраст по CMAS 14 години/
  • 400м плуване с плавници по повърхността- м/ж- C,D,Е
  • Награждаване
  • 50м апнея  – м/ж – Е
  • Награждаване
  • 100м плуване с плавници по повърхността – м/ж – А,В,С,D и Е
  • Награждаване
  • 4х50м щафета МИКС /2ж+2м/   – А и В  /всеки участник трябва да преплува минимум 12,5 м апнея/
  • 4х50м щафета МИКС /2ж+2м/   – С,D и Е  /всеки участник трябва да преплува минимум 25 м апнея/
  • Награждаване

27.09.2020 г.  –  неделя, преди обяд – начало 9:00 ч.

  • 100 м с препятствия – дайвинг   – м/ж  – OPEN    /само за сертифицирани водолази, минимална разрешена възраст по CMAS 14 години, плавници – стерео, промишлен образец съгласно СМАS/
  • „НА ТЪМНО“    – м/ж  – OPEN  /само за сертифицирани водолази, минимална разрешена възраст по CMAS 14 години/
  • Награждаване
  • 200 м комбинирано – дайвинг  – м/ж – OPEN   /само за сертифицирани водолази, минимална разрешена възраст по CMAS 14 години/
  • Награждаване на победителите в индивидуалните дисциплини,отборно и комплексно.

 РЕГЛАМЕНТ ЗА УЧАСТИЕ

  • Право на участие: До участие се допускат състезатели от плувните клубове, учебните водолазни центрове и клубове от България и други страни, а също и индивидуални участници.
  • Такса –участие – няма.
  • Всеки състезател подписва формуляр-декларация за здравословното си състояние.
  • Всеки състезател има право да участва максимум в 4 плувни дисциплини.
  • Всеки отбор има право да участва с максимум трима състезатели в дисциплина.
  • Всеки отбор има право на участие само с по една щафета в щафетните дисциплини .
  • В дайвинг дисциплините участниците използват водолазни апарати 10-12 литра, заредени на 200 атмосфери, водолазни жилетки, плавници, маски, базови комплекти – промишлен образец.
  • В дайвинг дисциплините се допускат само правоспособни водолази, доказващи го със съответния сертификат.

КЛАСИРАНЕ, МЕДАЛИ И НАГРАДИ

  • Класирането е за всяка дисциплина по пол и възраст.
  • Класиралите се на първите три места във всички плувни дисциплини получават медали.
  • От спонсора се получават предметни награди м/ж :

   група А – сбор от точките на дисциплините – 25 м апнея, 50 м плуване с плавници по повърхността и  200 м плуване с плавници по повърхността.

   група В – сбор от точките на дисциплините – 25 м апнея, 50 м плуване с плавници по повърхността и  200 м плуване с плавници по повърхността.

  група С – сбор от точките на дисциплините – 50 м  апнея,100 м плуване с плавници по повърхността и 400 м плуване с плавници по повърхността.

  група D – сбор от точките на дисциплините – 50 апнея,100 м плуване с плавници по повърхността и 400 м плуване с плавници по повърхността.

  • При равен брой точки се взема класирането от най-дългата дисциплина.
  • За да се направи отборно класиране се начисляват точки, според заеманото място както следва: І място- 16 точки; ІІ място – 14 точки; ІІІ място – 13 точки; ІV място – 12 точки; V място- 11 точки; … ХVІ място – 1 точка.
  • Клубът, чиито състезатели, жени и мъже, от всички възрастови групи са събрали най-много точки от всички плувни дисциплини 25 апнея; 50 апнея; 50 м,100 м,200 м,400 м плуване с плавници по повърхността и 100 м плуване с апарат под вода, става носител на КУПА „РУСЛАН ЦЕНКОВ“.
  • Трите жени и тримата мъже събралите най-много точки според класирането си в петте дисциплини – 50 м апнея,100 м плуване с апарат под вода, 100 м с препятствия, „на тъмно“ и 200 м комбинирано , получават предметни награди от спонсора./ при равен брой точки се взема предвид класирането от 200 м комбинирано/
  • Клубът, чиито отбори жени и мъже са събрали най-много точки от дайвинг дисциплините, става носител на КУПА „СИМЕОН ГАТЕВ“.

ТЕХНИЧЕСКА ЗАЯВКА

ЗАЯВКИ ЗА УЧАСТИЕ СЕ ПРИЕМАТ ДО 15.09.2020г. на адрес:

seaclub2@gmail.com

krastev@io-bas.bg

           Организаторите осигуряват екипировката, включваща – водолазни апарати и регулатори, водолазни жилетки, баластни колани и тежести. Зареждането на водолазните апарати се извършва от организаторите.

Транспортът, храната и нощувките са за сметка на участниците.
Наградите са осигурени от Генералния спонсор на състезанието.